Diskuze

Datum: 05.01.2014

Vložil: Scan

Titulek: Re: Re: Nastavení

Dobrý den,
děkuji za Vaše informace.O svátcích jsem to pořádně podíval a konečně to snad i pochopil jak to funguje.Konečně máme i teplo.Topnou křivku mám nastavenou na 5 (původně 4) a pokojovou teplotu udržuju na 24°C,oběhové čerpadlo nasteveno na 50% ( při původních 100% bylo čerpadlo docela hlučné,teď je to ok ).TVU mám nastavenou v rozmezí 43-50°C kterou dohřívám ještě v bojleru (máme velkou spořebu).Vše šlape snad tak jak má.Děkuji

—————

Datum: 26.11.2013

Vložil: Radim

Titulek: podlahové topení, záložní zdroj

Dobrý den, oceňuji pěkně vedenou a zveřejněnou spotřebu el.energie. Mám podobné řešení-myšlení co se týče systému topení v krbu v kombinaci s TČ, které budu v těchto dnech poprvé spouštět, takže se pak také rád podělím o zkušenosti (Daikin Altherma 11kw, TZ 10kw - rekonstrukce). Mám otázku zda máte u TČ nějakým způsobem omezený záložní zdroj. A druhá otázka: čeká mě ještě rekonstrukce podkroví a zajímalo by mě, proč jste Vy zvolil nízkoteplotní radiátory v podkroví. Podlahové topení jste zavrhl kvůli horší teplotní regulaci, nebo zatížení stavby či finanční důvod? Děkuji.

—————

Datum: 29.11.2013

Vložil: Admin

Titulek: Re: podlahové topení, záložní zdroj

Dobrý den,
budu rád za vaše zkušenosti a děkuji za ocenění. Máme omezen elektrokotel aby vůbec nespínal a i při těch největších loňských mrazech bez potíží. V podkroví jsme nedělali podlahové topení jednak z důvodu zatížení stavby (doporučení projektanta) a jednak kvůli teplotní regulaci (ložnice na jižní stranu). Cena provedení je +- stejná...

—————

Datum: 19.11.2013

Vložil: Adika

Titulek: Podlahové vytápění

Zdravím, mrkněte na zajímavý článek o podlahovém vytápění:
https://www.prakticky-zivot.cz/bydleni/podlahove-vytapeni-a-co-od-nej-cekat

—————

Datum: 20.11.2013

Vložil: Admin

Titulek: Re: Podlahové vytápění

Zdravím,
mrkl jsem, ale nedočetl jsem se nic nového... Jestli myslíte tu naši kombinaci, tak ta nám zatím vyhovuje...

—————

Datum: 22.09.2013

Vložil: Vašek

Titulek: Dotaz

Dobrý den,
měl bych na vás dotaz.Jsem majitelem stejného Tč a trápí mě jedna věc.Ve vnitřní jednotce mi několikrát denně docela hlasitě něco přepíná.Něco jak když spínají stykače.Nedávno jsme se nastěhovali a toto přepínaní je docela otravné.Tak jsem se chtěl zeptat zda vám to dělá taky.Děkuji

—————

Datum: 27.09.2013

Vložil: 'Admin

Titulek: Re: Dotaz

Dobrý den,
ano někdy to cvakání slyším.... Ale čerpadlo máme v technické místnosti, takže v domě to slyšet není. Zkoušel jste volat technikovi a co se může jednat?

—————

Datum: 10.02.2014

Vložil: Jaromír Vegr

Titulek: Re: Re: Dotaz

Neznám Vaše TČ, ale myslím si, že to cvakání je při rozmrazování výměníku. Zkuste se podívat, jestli to po cvaknutí začne odmrazovat. Pak to je v pořádku a nic s tím nenaděkáte.

—————

Datum: 12.05.2013

Vložil: Martin a Katka

Titulek: Dilema :-)

Dobrý den,
stavíme přízemní rodinný domek o 108m2 zastavěné plochy, tepelné ztráty jsou spočítány na 4,7kW při -15oC, přičemž topení bude podlahové. Doplňkový zdroj tepla bude krb, vč. teplovzdušnéh rozvodu, který máme již v této fázi hotový.

Nyní se však rozhodujeme pro hlavní zdroj tepla, zda investovat :
- do vzduchového TČ NIBE SPLIT 8 (2,5 - 8kW), kde máme zpracovnou kompletní cenovou nabídku na 201000Kč, vč. DPH.
- nebo do elektrokotle THERMONA 5kW v kombinaci s bojlerem, kde se investiční náklady pohybují kolem 35000Kč, vč. DPH.

Prosíme o radu vzhledem k tomu, že máte zkušenosti s tímto TČ, zda se zainvestovat pro takto malý rodinný domek s nízkými ztrátami vyplatí.

Předem děkujeme.

—————

Datum: 13.05.2013

Vložil: Admin

Titulek: Re: Dilema :-)

Dobrý den,
TZ máme velmi podobné, my je teda máme u180m2... Na TZB info je výpočtová tabulka https://vytapeni.tzb-info.cz/tabulky-a-vypocty/138-porovnani-nakladu-na-vytapeni-tzb-info.
Nevím jestli jste tabulku viděli a zkoušeli. Ty výsledky by měli +- odpovídat takže to je první krok k rozhodnutí.

Druhým krokem je se rozhodnout k tak velké investici, zda vás to zatíží a nebo to zvládnete. Odměnou budou nízké měsíční náklady (to bylo důležité pro nás). Protože jakmile se rozhodnete v druhém kroku že TČ ano, tak pojďte dotoho.
Nás přesvědčil projektant a jsme rádi - nelitujeme.

A odkud jste - jestli to nevadí... Lepší je se pobavit osobně
V případě dotazů mě neváhejte kontaktovat i na mail

—————