Diskuze

Datum: 15.05.2014

Vložil: Admin

Titulek: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: TZ a spotřeba

Dobrý den,
děkuji za poznatek... Mluvil jsem o tom už před časem (cca půl roku po instalaci) s technikem Nibe a ten mě řekl, že u systému split, je správně když počet startů=počet hodin kompresoru (samozřejmě +-), což u nás odpovídá... (chválil). Takže jsem dál nepídil po tom proč je to správně či ne... Jsem rád, že sledujete moje stránky...
Takže dle vašich spotřeb jde pěkně vidět vyrovnanost obou systémů v přechodném (teplejším) období, což byla letošní zima. Děkuji za informace

—————

Datum: 09.01.2014

Vložil: Petr

Titulek: Re: Re: TZ a spotřeba

Jinak, ještě bych se chtěl zeptat - Vy máte set 2, že s cca 270 l teplé vody? Je to dostatečné množství? Máte jenom sprchu, nebo i vanu a kolik lidí ji využívá - jde mě o to jestli těch 270 l utáhne vodu pro 4 lidi - v domě budou 2 sprchy a vana cca 200 l - ted jsme v bytě, jsme 3, máme jenom sprchu a spotřebujeme do 100 kW/měsíc na TUV - ohřev plynem. Díky

—————

Datum: 09.01.2014

Vložil: Admin

Titulek: Re: Re: Re: TZ a spotřeba

Dobrý den,
my jsme zatím 2 a vody je přehršel-jede jedna sprcha... Od února snad pojede i vana se sprchou... To bych sem pak písnul... Ale co jsem tak diskutoval i s jinými lidmi, tak jim zásobník dostačuje pro 4 osoby (z toho 3 ženy :-)) a vanu v pohodě... Záleží pak na nastavení průběhu ohřevu TUV...

—————

Datum: 31.12.2015

Vložil: Petr

Titulek: Re: Re: TZ a spotřeba

Dobrý den. Tak už konečně bydlíme, tak se také podělím se spotřebou. Dům je z VPC 24cm + 24cm zateplení - 12,605 * 9,335 m - 2 plnohodnotná patra. TČ je ACOND 8 EVI S - za prosinec spotřeba 800 kw na celou domácnost(topení, TUV, vaření - prostě vše). 4 členové domácnosti z toho 2 malé děti. Topíme jen do podlahovky a na 23 st.. Průměrná teplota v prosinci cca 2 st. Co jsem to přibližně propočítával, tak mě výchází TZ při -12 venkovních a 23 st. vnitřních něco kolem 4,7 kW, což zhruba odpovídá výpočtům před stavbou, takže zatím spokojenost. Snad bude TČ sloužit dlouho bez problémů. Zdravím

—————

Datum: 28.12.2013

Vložil: Scan

Titulek: Nastavení

Dobrý den,
chtěl bych Vás poprosit jestli by jste mohl napsat jak máte TC nastaveno (topná křivka, rychlost oběhového čerpadla a teploty).Mám stejné TC a stále s nastavením válčim. Děkuji

—————

Datum: 29.12.2013

Vložil: Admin

Titulek: Re: Nastavení

Dobrý den,
doma budu pořádně až 1. ledna takže bych se přesněji ozval... Jen tak z paměti - topnou křivku mám dojem že máme 4 (strýc v rekonstruovaném domě 7). Rychlost oběhového čerpadla máme na 40 nebo 50%. Tato křivka nám tak nějak ještě nevyhovuje Takže si postupně zapisuji teploty venku a požadované teploty topné vody na displeji. Na příští sezonu si vytvořím vlastní křivku podle potřeby...

—————

Datum: 31.12.2013

Vložil: Michal

Titulek: Re: Re: Nastavení

Máme to samé TČ...křivku 5 s posunem na -2 ... a oběhovka 87 procent (nevim jestli je to dobre mame kilometr hada v dome 135m2) průměrně za poslední měsíc 25kwh/den... s výtopem na cca 23stupnu a v loznici 21 stupnu... je to dobra hodnota?Michal Krásl

—————

Datum: 31.12.2013

Vložil: Michal

Titulek: Re: Re: Re: Nastavení

hodnota spotřeby....dřevostavba do patra

—————

Datum: 03.01.2014

Vložil: Admin

Titulek: Re: Re: Re: Nastavení

Dobrý den,
myslím že máte dobré hodnoty. Dnes doplním spotřebu za listopad a prosinec. Jen bych zkusil zkonzultovat tu oběhovku s technikem (už kvůli její hlučnosti při takových procentech) a co se týče křivky, tak bych ve vašem případě zkusil 4 (třeba bude s posunem nula a máte po starosti)
S pozdravem Trecha

—————

Datum: 03.01.2014

Vložil: Admin

Titulek: Re: Nastavení

Dobrý den,
takže topná křivka při plusových teplotách je 5 a při minusových posunuji na 4. Rychlost oběhového čerpadla je na 50%. Nevím jaké nastavujete teploty, ale klidně napište na mail...

—————